Skidbutik

Välkommen in i vår skidbutik med uthyrning och försäljning!

Skidförsäljning

Just nu erbjuder vi längdåkningspaket till riktigt konkurrenskraftiga priser! Vi har också skidkläder och annan skidutrustning som pjäxor, stavar, valla, skidglasögon och mycket mer till försäljning.

Skiduthyrning

Nedan våra priser 2021/2022. För att vara helt säker – förboka din skidhyra i vår webbutik.

Alla våra uthyrningsskidor är vallningsfria antingen med mönstrade belag eller Skin-Tech.

Alla priser i kr

KNATTE, 0-7 år1/2 dag1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar
Slalompaket120135200260300350380
Slalomskidor8090150200240280300
Slalompjäxor7080120160200230260
Längdpaket100120180240280320350
Längdskidor7080130180220250280
Längdpjäxor506595125145160170
JUNIOR, 8-15 år1/2 dag1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar
Slalompaket160200280340390450510
Slalomskidor110150220280330380430
Slalompjäxor85100150200230250280
Längdpaket130150220280340390420
Längdskidor100125175220250290320
Längdpjäxor6090120160180200230
VUXEN, 16 år-1/2 dag1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar
Slalompaket medel200250350450540600670
Slalompaket avancerad300350450550650750800
Slalomskidor medel140190280340400450495
Slalomskidor avancerad200250350450550600700
Slalompjäxor120135195245285325350
Turpaket vallningsfritt160185280365430480540
Längdpaket vallningsfritt160185280365430480540
Längdpaket avancerad200220320420520620690
Skejtpaket avancerad200220320420520620690
Längdskidor vallningsfritt140150250300350400450
Turskidor vallningsfritt140150250300350400450
Längdskidor avancerad180200300400500600650
Skejtskidor avancerad180200300400500600650
Längdpjäxor80100140180210240250
Skejtpjäxor80100140180210240250
Övrigt1/2 dag1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar
Stavar4045607590105120
Hjälm( Ingår i knattepaket)303050658090100
Turpulka200250350450550650700
Turpulka Dubbel250300400500600700800